6η Αγωνιστική Πρωταθλήματος 2016-17
Επίλεκτη Κατηγορία
Γήπεδο Πανσουλιακού
Κυριακή  16-10-2016  16:00

Διαιτητής:   Χαψάς        1ος Επόπτης:   Οικονόμου            2ος Επόπτης:  Κύρβεης

Σε ένα παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς έγινε στο γήπεδο μας. Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα μας όπου στο πρώτο εικοσάλεπτο το σκορ έγινε 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, με τους παίκτες μας Τσιακμάκη, Σάββα Θ. Λιθαρή, Φιλέντα και Αργυρίου ( χωρίς να υστερήσουν και οι υπόλοιποι ) να κάνουν ανω κάτω την άμυνα της Νέας Ζίχνης. Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα της Ζίχνης να ελέγχει το παιχνίδι αλλά η ομάδα μας στο 59΄σκόραρε με το Φιλέντα πετυχαίνοντας τρία γκολ. Αλλά δυστυχώς μετα από εκεί και πέρα καθήσαν οι παίκτες μας και οι παίκτες της Ζίχνης κατάφεραν να πετύχουν 4 γκολ και να ισοφαρίσουν και να φύγουν με τον 1 βαθμό.